Vážení litoměřičtí spoluobčané,

jak jistě víte, čekají nás na podzim volby nového litoměřického zastupitelstva. Každé volby jsou unikátní, rezonují jiná témata a kandidují ti, co jsou v zastupitelstvu již hodně dlouho nebo naopak tváře nové. Je zřejmé, že noví i staří zájemci o zastupitelský mandát mají své silné i slabé stránky. Na straně jedné zkušenost a na té druhé nový pohled a nezatíženost osobními vazbami. To platí jak o osobách, tak i o politických stranách. Ideální je kombinace obojího. A toto vám nabízíme.

Chceme Vám představit koaliční projekt České pirátské strany a Strany zelených do litoměřických komunálních voleb 2018. Spolupráci dvou politických stran doplňují nestranické osobnosti.

Co nás spojuje? Především transparentnost, která není u Zelených ani Pirátů prázdným marketingovým pojmem, jako u stran jiných. Jsme schopni prosadit skutečně otevřenou radnici a narušení dlouhodobých vazeb mezi politiky a byznysem, které jsou možná prospěšné pro některé osoby, ale nepřináší městu úspory a pokřivují rovnou soutěž. Také nechceme nikoho upřednostňovat ani upozadit v rámci přidělování dotací, kde vnímáme mnohdy nerovné postavení.

Vám občanům se možná zdá, že v Litoměřicích se žije dobře a není zde třeba něco radikálně měnit. Souhlasíme, že Litoměřice na tom nejsou v porovnání s jinými městy nejhůř. Ale rozhodně víme, kde je co špatně, kde unikají peníze a funguje klientelismus. Pokud nám svými hlasy umožníte podílet se na vedení radnice, tak slibujeme, že se zasadíme o změny a zlepšení.

Zelení nabízejí zkušenost z opoziční práce na litoměřické radnici. Piráti zase z celostátní politiky. Dohromady tvoříme tým, který je schopen nejenom výrazně ve volbách uspět, ale i tyto volby vyhrát. A výhra znamená změnu, kterou Litoměřice potřebují.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.