Místo koblih a klobás jablka

11. 09. 2018
Tagy
Místo koblih a klobás jablka
Místo koblih a klobás jablka

V neděli 9.9. proběhla společná předvolební akce na Střeleckém ostrově, kterou uspořádala koalice Pirátů a Zelených společně s KDU-ČSL. Název zněl „Společně pro Litoměřice“, ale pokud v někom evokoval dohodnutou povolební spolupráci, tak se mýlil. Pravdou je, že s Lidovci nejsme v Litoměřicích v žádném rozporu a přišlo nám fajn spojit síly v rámci společného odpoledne. Děti měly možnost si zaskotačit na skákacím hradu, vyzkoušet lukostřelbu, eko hry na chodník či rukodělné aktivity. Dospělí se mohli seznámit se specifikou komunálních voleb z hlediska hlasování a dozvědět se o volebních programech obou politických uskupení.

Na naší Zeleno-Pirátskou koalici padaly dotazy, s kým že to jsme domluveni na koalici? Půjdete s ANO? Platí, co už jsme řekli. Rozhodně nebudeme spolupracovat s KSČM a SPD, a to ani formou nějaké skryté podpory za něco.

Se všemi ostatními budeme jednat a potom se rozhodneme na základě převládajícího názoru našich členů. Hrát roli bude nejenom programová shoda, ale i personální obsazení. Jsme ochotni a připraveni přijmout zodpovědnost za správu našeho města a máme i šikovné lidi, kteří to budou umět. Ale nejdeme do toho za každou cenu. Máme tu velkou výhodu, že nikdo z nás není z městských financí placen a tudíž se nemusíme bát, že ztratíme nějaký příjem. O to více bude naše rozhodování svobodnější.

Počasí nám přálo, návštěvníci byli spokojeni. A kupodivu jim vůbec nevadilo, že místo koblih a klobás dostali jablka.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.