Mgr. Renata Kutina Vášová

Politická příslušnost: Strana zelených

Zaměstnání: fundraiserka Hospic sv. Štěpána

Proč kandiduji: Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.

Další informace: Narodila jsem se v Litoměřicích. Po zakončení studia na Filozofické fakultě UP v Olomouci jsem nastoupila jako vedoucí kina Máj v Litoměřicích. Po rodičovské dovolené jsem se stala součástí spolku Činoherák Ústí, po jeho transformaci jsem dostala na starosti obchodní oddělení příspěvkové organizace Činoherní studio v Ústí nad Labem. V listopadu 2017 jsem nastoupila na pozici fundraiser do Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích. Od roku 2003 působím v litoměřickém spolku Kinoklub Ostrov, který pořádá řadu kulturních aktivit, hlavně na Střeleckém ostrově. Od roku 2014 jsme členkou kulturní komise města Litoměřice.

Mám dva kluky (6 a 8 let), se kterýma si užiju zábavy víc než dost. Ráda výletuju, chodím do kina a čtu, když je čas. Za Stranu zelených jsem kandidovala v komunálních volbách a krajských volbách. I před tím byla Strana zelených pro mě jedinou přijatelnou volbou.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.