Jiří Rotter

Politická příslušnost: nezávislý za Piráty

Zaměstnání: vývojář manipulační techniky - elektrotechnik

Proč kandiduji: Pokud není člověk s věcmi veřejnými spokojený, nestačí jen lamentování v diskusích či hospodách. Ze své praxe mám spoustu nápadů a zkušeností, jak věci zlepšit. Bez přítomnosti v zastupitelstvu to však není možné.

Další informace: Od narození žiji v Litomeřicích, vyrůstal jsem na starém městě a zřejmě se to podepsalo na mé lásce k městu a zájmu o jeho historii. Není mi však lhostejná ani jeho budoucnost. Vystudoval jsem Střední Průmyslovou Školu Strojní a Elektrotechnickou v Ústí nad Labem, elektrotechnický obor Automatizace. V průběhu pracovní kariéry jsem přes začátky v elektrotechnice přešel do IT a dvanáct let pracoval v tomto oboru v Praze jako konzultant. Nyní se vracím zpět k elektrotechnice, před termínem voleb měním zaměstnání i obor a odcházím z Prahy zpět do blízkého okolí Litoměřic. Ve svém volném čase se už 18 let věnuji i výchově dětí ve skautském středisku Litoměřice. Mám dvě děti.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.