Filip Horák, DiS.

Politická příslušnost: Strana zelených

Zaměstnání: přípravář staveb

Proč kandiduji: Pro lepší život je potřeba se do okolního dění zapojovat a pomáhat. A rozvíjet společný prostor. Mrzí mě přehlížení potenciálu vlastních obyvatel odpovědnými úředníky a neefektivní vysávání rozpočtů města radními. Mysleme na budoucnost, nežijme pro hodnotící tabulky a minulost!

Další informace: Narozen v Litoměřicích. Po Gymnáziu Josefa Jungmanna jsem absolvoval Vyšší odbornou školu v Táboře se zaměřením na pozemkové úpravy a ekologii krajiny. Nicméně již 15 let se živím jako rozpočtář staveb. Od roku 2014 jsem členem subkomise dopravy Rady města.

Pomáhal jsem se založením spolku Kinoklub Ostrov, stal se garantem projektu Mladé Litoměřice, financovaného NROS a Nokia. V současnosti se starám o propagaci městského vermikompostování, semínkovnu v litoměřické knihovně a chystám již pátý ročník Litoměřického medobraní. Jsem držitelem značky Regionální produkt Českého středohoří, členem Mecenášského klubu Národního divadla a Podporovatelem Centra současného umění DOX v Praze.

Mezi mé další velké zájmy patří pěší i cykloturistika “na lehko”, včelaření, knihy. Pasivně také hudba, balet, divadlo.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.