Dominika Pražáková, DiS

Politická příslušnost: nezávislá za Piráty

Zaměstnání: na volné noze

Proč kandiduji: Litoměřice jsou pro mě sebevědomé, zdravě pulzující, živé město a moc bych si přála aby to tak zůstalo i nadále, proto bych ráda působila v oblasti rozvoje turismu a tak napomohla místním podnikatelům, kteří působí v oblasti kultury a pohostinství. Město Litoměřice a jeho okolí má, co se kulturních památek a okolní přírody týče, co nabídnout a pevně věřím, že rozvoj turismu napomůže dalšímu zviditelnění města, které tak může nadále růst co se ekonomické úrovně týče.

Další informace: Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu v Roudnici nad Labem a v současné době působím v oblasti bankovnictví a investic - tato činnost mi zabere nejvíce času. Má práce obnáší komunikaci s klienty jak tuzemskými, tak zahraničními, a dobrou orientaci ve finanční sféře. Tato práce není jen stereotypní činností, jak se na první pohled může zdát, ale nutí mě být neustále ve střehu a učit se stále novým věcem. Dalším významným předmětem mého zájmu je cestovní ruch a mezilidské vztahy, což dokládá má průvodcovská činnost a spolupráce na projektech zaměřených na tuto problematiku, kterých jsem se účastnila a pomáhala s organizací. Co se volného času týče, ten trávím cestováním po České republice, ale občas vyjedu i za hranice. Mám ráda proaktivní styl života a tak se snažím vyhledávat stále nové aktivity, které mě mohou znalostně či duševně obohatit.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.