Ing. Borek Franěk

Politická příslušnost: nezávislý za Zelené

Zaměstnání: Severočeské vodovody a kanalizace,a.s., specialista technicko provozních činností.

Proč kandiduji: Pokud chci něco změnit, musím pro to něco udělat. Jestli nejsem úplně spokojený s tím, jaká je politická situace, je nutné pomoci straně, které věřím a má moje sympatie. V tomto případě to je Strana zelených.

Další informace: Od mládí jsem činný v neziskovém sektoru. Od r.1985 - Český svaz ochránců přírody, ZO 37/02 Litoměřice – OPHIDIA (Hospodář). Od r.1989 Junák – Svaz skautů a skautek ČR, středisko Radobýl-Litoměřice (zástupce vůdce střediska). Od r.1983 – 1992 Kynologický klub Litoměřice, Lovosice. Od r.1997 Svaz záchranných brigád kynologů ČR, ZBK Ústeckého kraje (2001-2002) výcvikář, příslušník Pohotovostní jednotky SAR OSN a Ministerstva vnitra ČR, 2003-2015 člen. Od r. 1999 Česká společnost na ochranu netopýrů – (člen, garant pro Ústecký kraj, CHKO České středohoří). Od r.2000 Česká společnost ornitologická, Severočeská pobočka. Od r. 2000 Asociace strážců přírody ČR v současnosti (předseda) zastupuji ČR v International Ranger Federation. Za Zelené jsem nominován do litoměřické komise životního prostředí.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.