Aleš Stibal

Politická příslušnost: Piráti

Zaměstnání: eskalační inženýr a trenér ve společnosti Fortinet, spoluvlastník Netlancers s.r.o.

Proč kandiduji: Doba se mění. Když jsem byl mladší, myslel jsem si, že (mi) stačí odvolit, projevit nějakou obecně směřovanou vůli a je to. Ale není. Politika se změnila k horšímu, ve prospěch populismu, polopravdám a manipulacím. Mě se to nelíbí, a nemůžu už nadále sledovat dění okolo mě, které ovlivní budoucnost mých dětí, aniž bych neměl pocit, že jsem mohl udělat více. Proto jsem se rozhodl se aktivně zapojit.

Další informace: Původně jsem ze Štětí, do Litoměřic jsem se přiženil. Celý můj profesní život jse pohybuji v oblasti sítí a programování (C/C++/Python). Jsem autorem několika svobodných open-source projektů, například smithproxy. Po určité době jsem se rozhodl vzít svůj život do vlastních rukou, a založil jsem s kamarády firmu Netlancers, sídlo má v Litoměřicích, možná ji znáte. Po několika letech jsem ji ale musel bohužel opustit, a nastoupil jsem do Fortinetu. Zde jsem si prošel role nižší technické a manažerské, až po veskrze hodně technickou až lektorskou, na které se nacházím nyní (můžete se podívat na můj linkedin). Často pracovně cestuji, hlavně v oblasti Evropy (Francie, Německo, UK), ale občas i dál (USA, Indie).

Ve volném čase, pokud nejsem s rodinou (manželka Katka a synkové Filip a Vojta), nebo nevylepšuji nějaký můj projekt, můžu být např. v “posilce”. Na plachtění mi už moc času nezbývá, což je škoda.

Co mohu nabídnout: Nejsem politický matador, dokonce moje politická zkušenost je mizivá. Profesní život mám ale celkem bohatý, potkávám řadu lidí z odvětví, na různých úrovních a z různých zemí. Moje zkušenost snad může být přínosem.

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.