Ženy v politice a veřejném životě Ústeckého kraje

23. 08. 2018
Tagy
Ženy v politice a veřejném životě Ústeckého kraje
Ženy v politice a veřejném životě Ústeckého kraje

Síťovací setkání žen, které působí v politických funkcích a veřejné správě

Jaké jsou příběhy a zkušenosti žen, které působí v politických pozicích a veřejných funkcích? Na jaké překážky ženy při vstupu do politiky narazí a jak se jim daří prosadit v převážně mužském světě politiky? Proč je na komunální úrovni zastoupeno nejvíce žen a s vyšší úrovní politiky jejich počet ubývá? Proč vůbec politika potřebuje ženský prvek? Je to špína, kterou necháme mužům, ať se perou? Čím je specifický náš Ústecký kraj?

Na všechny tyto otázky budeme hledat odpovědi v otevřené a neformální debatě s úspěšnými političkami a inspirativními ženami. Muži, kteří fandí ženám v politice a veřejném životě, jsou vítáni!

 • OLGA RICHTEROVÁ, poslankyně za Piráty
 • MICHAELA MARKSOVÁ, bývalá ministryně práce a sociálních věcí, členka předsednictva ČSSD
 • MICHAELA TEJMLOVÁ zastupitelka v Jablonci nad Nisou, kandidátka do Senátu 2018
 • EVA OUTLÁ starostka MO Střekov, Ústí nad Labem

s úvodním slovem vystoupí LENKA SIMERSKÁ, socioložka, zakladatelka LibuShe, koalice Zelení a Piráti Litoměřice

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.