Podpis koaliční smlouvy a beseda v čajovně

25. 04. 2018
Podpis koaliční smlouvy a beseda v čajovně
Podpis koaliční smlouvy a beseda v čajovně

Dne 24. dubna se v prostorách grandhotelu Salva uskutečnila tisková konference místního litoměřického sdružení České pirátské strany a Strany zelených, na níž oba politické subjekty podepsaly koaliční smlouvu a představily zástupce společné kandidátky do blížících se komunálních voleb. Obě strany tak využily společné názorové shody ve většině programových bodů a zároveň navázaly na své kolegy z Mostu, kteří již spolupráci úspěšně zahájili. Lídrem společné kandidátky byl zvolen Ing. Jindřich Pávek za Piráty, dvojkou je PhDr. Lenka Simerská se Strany zelených.

“Naši kandidáti vstupují do voleb z pozice informovaných občanů. Tato informovanost je často malá a nedostatečná, protože radnice svá závažná rozhodnutí projednává za zavřenými dveřmi a odmítá obyvatele Litoměřic informovat včas. Naším cílem na radnici tedy bude větší zapojení lidí do chodu města a jejich lepší informování”, říká Jindřích Pávek, lídr kandidátky.

Společným pilotním projektem vzájemné spolupráce bylo vytvoření internetových stránek, na kterých budou koaliční strany o svém počínání informovat své voliče a vedle volebního programu zde bude k dispozici postupně i kompletní seznam jmen a pořadí kandidátů. Obě strany si společnou kooperaci již vyzkoušely během akce Ukliďme česko nebo sázení stromů. Jejich zástupci se také stali hosty společné besedy v sále Okamžik čajovny Hóra, která navazovala na tiskovou konferenci, a kde s občany Litoměřic debatovali na téma našeho členství v Evropské unii, komunální politiky, žen v politice, ale řada přišla i na mnohé další společensky palčivé problémy.

“Do naší koalice přinášíme bohaté zkušenosti a znalost problémů města. V opozici jsme nemohli věci měnit, ale z práce v komisích města víme, kde je potřeba udělat změny, a co občany pálí”, dodává Lenka Simerská, lídryně Zelených. “Výborně také kombinujeme odbornost našich kandidátů obou stran.”, zdůrazňuje.

Výsledkem společného snažení by měla být především transparentní radnice jednoduše přístupná všem občanům, odpovědné hospodaření, šetrný přístup k životnímu prostředí a bezpečná fungující infrastruktura. Vzhledem ke svým ideologickým základům se nicméně již nyní Piráti a Zelení jednomyslně shodli na neprůchodnosti spolupráce se stranami, které ohrožují základy demokracie, nebo se přímo na její likvidaci historicky podílely, tedy s KSČM a SPD.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?

Naši lidé

 • Lenka Simerská

  Lenka Simerská

  Nestačí se dívat a pak kritizovat. Na mnoho věcí nestačí ani být občansky aktivní. Pokud chceme něco změnit, je potřeba použít politické nástroje. A proto kandiduji. Litoměřice mají obrovský potenciál být moderním, čistým a zdravým městem. Bohužel ale v mnohém zůstává u slov. Jsem aktivní ve veřejném prostoru poměrně dlouho. Zajímá mě, jak žijeme, co dýcháme, co jíme, jak rodíme a vzděláváme děti, jaké máme podmínky k práci. Pro město chci nabídnout svoje zkušenosti i odbornost.
 • Kateřina Stojanová

  Kateřina Stojanová

  Věřím, že Litoměřice dokáží být místem pro spokojený život obyvatel všech věkových kategorií a proto by každá takováto věková skupina měla mít v našem zastupitelstvu své zastoupení. Můj nízký věk mě zvýhodňuje v tom, že se pohybuji mezi mladými Litoměřičany, znám jejich problémy a tužby s městem spojené a chtěla bych tak být spojkou mezi nimi a vedením města. Jsem přesvědčená, že mladí jsou budoucností našeho města a měli by tak dostat podíl na místním rozhodování.
 • Renata Vášová

  Renata Vášová

  Pokud chci něco ve svém okolí změnit, je třeba se aktivně zapojovat do aktivit a pozic, ze kterých mohu tyto změny ovlivňovat. Otevřenost, transparentnost, diskuse a rozvoj občanské společnosti, solidarity, aktivismu a komunit - tam bychom měli město směřovat.